Dzisiaj jest:   STRONA GŁÓWNA|KONTAKT|LINKI    
  O KLUBIE
  SEKCJE
  SUKCESY
  TRENINGI
  TERMINARZ
  GALERIA
  KONTAKT
   
  Integracyjny Klub Sportowy ATAK

ul. Robotnicza 68
82-300 Elbląg

tel/fax 055 642 42 55
0508 175 566
0508 175 577
 

Po Pucharze czas na Mistrzostwa Świata (hokej na sledgach)

Drużyna niepełnosprawnych hokeistów na sledgach elbląskiego Ataku to oficjalna reprezentacja Polski. Niedawno wróciła ze zgrupowania w Szwecji i rozgrywanych tam turniejów, a już w czwartek 12 marca wyjechała do holenderskiego Eindhoven na Mistrzostwa Świata grupy "B".

Szwedzki rekonesans był bardzo udany dla reprezentacji. W Malmoe uczestniczyła ona w międzynarodowym turnieju z udziałem 10 reprezentacji narodowych. Polacy mieli w swojej grupie renomowane drużyny Norwegii i Estonii, ale podjęli z nimi walkę. Po dobrej grze minimalnie ulegli 2:3 Norwegii i 1:2 Estonii, zajmując ostatecznie szóste miejsce w turnieju. Następnie wystartowali w mieście Sollevtea w Pucharze Świata z udziałem reprezentacji Korei i Szwecji. To było bardzo mocne i dobre przetarcie dla naszej reprezentacji. W pierwszym meczu wprawdzie przegrała ona 0:6 z Koreą, ale w drugim po raz pierwszy wygrała 4:0 ze Szwecją. W rundzie rewanżowej hokeiści przegrali 4:6 z Koreą i zremisowali 3:3 ze Szwecją, awansując do finału. Tu zmierzyli się ponownie z Koreą i na minutę do końca spotkania stracili bramkę, ulegając tylko 1:2. Drugie miejsce jest sukcesem.
W Mistrzostwach Świata grupy "B" w Holandii, drużyna Polski podejmuje walkę o dwa miejsca premiowane awansem do baraży z ostatnimi drużynami w grupie "A". Reprezentacja Polski turniej rozpoczęła w niedzielę 15 marca meczem ze Szwecją. Kolejne mecze rozegrała 16 marca z Wielką Brytanią, 17 marca z Holandią i 19 marca z Estonią. Na 20 marca zaplanowany jest mecz o trzecie miejsce w mistrzostwach. Hokeistom elbląskiego Ataku życzymy spełnienia planów i wywalczenia awansu do baraży o grupę "A". Kibicom przypominamy, że w Zimowej Paraolimpiadzie w roku 2010 w Kanadzie uczestniczyć będą tylko hokejowe drużyny z grupy "A". Tak więc mistrzostwa w Eindhoven mają duże znaczenie.


A.M. (artykuł ukazał się www.portel.pl)

 (c)Copyright 2006.