Dzisiaj jest:   STRONA GŁÓWNA|KONTAKT|LINKI    
  O KLUBIE
  SEKCJE
  SUKCESY
  TRENINGI
  TERMINARZ
  GALERIA
  KONTAKT
   
  Integracyjny Klub Sportowy ATAK

ul. Robotnicza 68
82-300 Elbląg

tel/fax 055 642 42 55
0508 175 566
0508 175 577
 

"Nie traćcie czasu, czyńcie wiele, a nigdy nie pożałujecie, żeście coś zrobili"

 

Integracyjny Klub Sportowy "ATAK" działa w Elblągu od pięciu lat. Zajmujemy się sportem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych i zdrowych oraz integracją obydwu środowisk.

Na zdjęciu: Tomasz Woźny

Pisze Prezes Naszego Klubu Tomasz Woźny

Zaczynaliśmy od siatkówki na siedząco niepełnosprawnych. W latach 1998-2001 zdobyliśmy dwa Mistrzostwa Polski, wicemistrzostwo Polski i brązowy medal Mistrzostw Polski. Na początku 2001 roku przyjęliśmy do klubu siatkarzy amatorów i amatorki.

W 2001 roku zajęliśmy II miejsce w Pucharze Polski Amatorów w siatkówce męskiej. Pod koniec ubiegłego roku utworzyliśmy sekcję siatkówki na stojąco niepełnosprawnych, a od 1 stycznie bieżącego roku zaprosiliśmy do naszego klubu zawodników z rozwiązanego Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Inwalidów "Start".

 

Stworzyliśmy w klubie kolejne sekcje osób niepełnosprawnych: strzelecką, pływacką

i lekkoatletyczną. Powołaliśmy również sekcję hokeja dla niepełnosprawnych na specjalnie przygotowanych łyżwach - wózkach.

         W klubie trenuje na dzień dzisiejszy 6 reprezentantów Polski w siatkówce, 3

w lekkiej atletyce, po 1 w strzelectwie i w pływaniu. Mamy w swych szeregach 5 medalistów paraolimpijskich, wielu mistrzów świata i Europy oraz zdobywców Pucharu Świata.

         Od pięciu lat organizujemy Międzynarodowy Turniej w Siatkówce na siedząco "Elbląg CUP", który jest największym tego typu turniejem w tej części Europy.

         od ubiegłego roku jesteśmy członkiem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START". We władzach związku zasiada prezes naszego klubu Tomasz Woźny.

          Dzięki dobrej organizacji imprez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu zleca nam poprzez PZSN "START" organizację turniejów rangi międzynarodowej oraz krajowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski). W bieżącym roku organizowaliśmy trzy takie turnieje, w przyszłym zlecono nam również trzy tego typu imprezy.

         W tym roku przedstawiciel Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych zaproponował nam organizację Pucharu Europy kobiet i mężczyzn w siatkówce na siedząco.

Z roku na rok rozwijamy swoją działalność. Ten rok był dla nas wyjątkowo owocny. Mieliśmy wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych. Jeszcze kilka imprez przed nami także jest szansa na kolejne sukcesy.

 (c)Copyright 2006.