Ujemny bilans Polski w drugim dniu Mistrzostw

Za nami dwa dzisiejsze spotkania naszych reprezentacji. Rozpoczęły panie, które podejmowały wicemistrzynie paraolimpijskie a panowie mierzyli się przeciw Ukrainie. Niestety oba te mecze zakończyły się niekorzystnie dla naszych drużyn. Dopisali za to kibice, których dziś sala przy Grunwaldzkiej ledwo mieściła.

– Trudno było się spodziewać innego wyniku. Nie liczyliśmy dziś na nic. W końcu naprzeciw siebie mieliśmy wicemistrzynie paraolimpijskie a my dopiero zaczynamy swoją przygodę z siatkówką. Mimo to cieszą te pojedyncze punkty urwane reprezentacji USA (kolejno w setach nasze panie zdobyły 5, 8 i 8 punktów – przyp. red.). Przed nami jutro spotkanie ze Słowenkami, które w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy zdobyły w Elblągu trzecie miejsce. Też nie będzie łatwo ale damy z siebie wszystko – mówił po meczu trener naszych pań, Roman Pieta.

Panowie również nie mieli łatwego zadania. Na siatce spotkali się z drużyną, która już nie raz startowała w podobnych zawodach i to ogranie oraz bagaż doświadczeń w tym spotkaniu było widać. Z pewnością nie można odmówić naszym panom woli walki i zaangażowania. Niestety tym razem długoletnie doświadczenie wzięło górę.

W pierwszym secie gra toczyła się w miarę wyrównanie. Do drugiej przerwy technicznej Polacy nie dawali za wygraną. Niestety potem było już gorzej. Nasi rywale odskoczyli nam na kilka punktów i już nie oddali prowadzenia wygrywając ostatecznie do 17. Drugi set był jeszcze lepszym popisem umiejętności drużyny ukraińskiej. Nasz zespół zakończył go zdobywając tylko trzynaście punktów. W ostatniej odsłonie meczu było nieco lepiej, choć nasi rywale nie dali nam za bardzo pograć – wygrywając ostatecznie do 15 i cały mecz 3:0.
Już jutro kolejna szansa na dobry wynik. Panowie zmierzą się z reprezentacją Chin a panie stanął naprzeciw Słowenkom. Pierwszy mecz już o 11:00, drugi o 11:30. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Wstęp na zawody wolny.

Tymczasem jeszcze dziś, każdy, kto chciałby zobaczyć międzynarodowe zmagania w siatkówce na siedząco, może przyjść na halę CSB i obejrzeć następujące mecze:

13:00 Maroko – Holandia M
13:15 Chiny – Ukraina K
13:30 Algieria – Chiny M
15:00 Bośnia i Hercegowina – Brazylia M
15:15 Finlandia – Rosja K
15:30 Irak – Stany Zjednoczone M
17:15 Niemcy – Holandia K
17:30 Wielka Brytania – Słowenia K