22. WIELKA GALA INTEGRACJI

W minioną sobotę 18 listopada w Warszawie odbyła się 22. Wielka Gala Integracji. Jest to największe wydarzenie w Polsce, organizowanie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Gala to okazja do przedstawienia osób, które przełamują codzienne bariery i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie do realizacji marzeń. Wśród zaproszonych gości znalazły się osoby, które swoją postawą mogą być inspiracją dla osób z niepełnosprawnością i działają na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Podczas Gali zostały również wręczone Medale Przyjaciel Integracji, przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowisk ON.

W tym roku medale otrzymali:

  • Telewizja Polsat – za reakcję na apel środowiska osób Głuchych, które chciało kibicować swej przedstawicielce Iwonie Cichosz, występującej w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Dzięki decyzji zarządu stacji po raz pierwszy w Polsce w programie na żywo pojawiły się napisy.
  • PKP Intercity – za świadome i skuteczne działania, które umożliwiają osobom z niepełnosprawnością coraz bardziej swobodne przemieszczanie się.
  • Skanska Property Poland – za konsekwentną politykę wprowadzania na polski rynek przestrzeni biurowych przyjaznych osobom z niepełnosprawnością.

Tegoroczną Galę poprowadzili: Monika Zamachowska, Michał Olszański, a także Piotr Pawłowski – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Gwiazdami wieczoru byli między innymi zespół PECTUS i perkusista VLODI TAFEL.

Dzięki wsparciu PFRON w tegorocznej uroczystości mogli także uczestniczyć zawodnicy naszego klubu, którzy przed dotarciem na Arenę Ursynów, zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i Stare Miasto, Krakowskie przedmieście i Pomnik Nieznanego Żołnierza. To była długa sobota , ale pełna wrażeń i nowych doświadczeń. Dziękujemy serdecznie opiekunom, którzy towarzyszyli grupie podczas wyjazdu.

[nggallery id=31]