4 Miejsce w Polsce – Misja Zabrze wykonana

Tegoroczna edycja XXIV Finału Mistrzostw Polski w mini-siatkówce Kinder + Sport w Zabrzu (6-8 lipca ) przeszła do historii. 

44 000 tysiące uczestników, 1056 meczów rozegranych przez blisko 800 młodych siatkarzy w finale. 192 drużyny z całej Polski w tym trzy zespoły Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK.

Zacznijmy jednak od początku…

5 lat temu kiedy we wrześniu 2013 roku rozpoczęliśmy nabór do pierwszej w historii klubu sekcji siatkarskiej dzieci nikt nie spodziewał się, że w przeciągu tak krótkiego okresu będziemy walczyć o medal w najbardziej prestiżowej kategorii „4” chłopców finałów Kinder + Sport i przywieziemy vicemistrzostwo Polski z kategorii „2” w 2016 r. Poziom sportowy chłopców z roczników 2005 jest niesamowity, rośnie nam pokolenie wielkich mistrzów na miarę tych zdobywających Mistrzostwo Świata w 2014 roku ! Trener kadry narodowej cierpi na problem bogactwa gdyż Ci najbardziej utalentowani bardzo głośno pukają do reprezentacyjnych bram. W tym gronie znajduje się już dwójka chłopców z Elbląga którzy od 16 do 29 lipca włączeni zostali na pierwszy Camp weryfikacyjny. Wszystko to jednak melodia przyszłości a fakty które miały miejsce kilka dni temu świadczą, że Elbląg wraca do siatkarskiej elity.
Nasza drużyna w składzie : Szymon Patecki , Kamil Dobosz , Oskar Woźny , Antoni Posadzy, Kacper Sienkiewicz oraz Wiktor Pusz po rozegraniu 11 meczów w 3 dni wdarła się przebojem do finałów zajmując ostatecznie 4 MIEJSCE W POLSCE. Pokazaliśmy przede wszystkim , że regularna, mozolna, solidna praca może dać niesamowite efekty. Pokazaliśmy że marzenia się nie spełniają ale marzenia się SPEŁNIA oraz udowodniliśmy sobie oraz wszystkim dookoła, że warto stawiać ambitne cele. Kończymy przygodę z mini – siatkówką w wspaniały sposób. Zostawiając w pamięci nie niedosyt , że było tak blisko medalu lecz wspomnienia niesamowitych emocji których nikt ani nic nie jest w stanie nam odebrać. Od przyszłego roku zaczniemy kolejne starty w kategorii „młodzika” (w tym sezonie brązowy medal w naszym województwie oraz 5 miejsce na historycznych ćwierćfinałach MP ) wiemy, że każdy zespół w Polsce będzie musiał się z nami liczyć. Czujemy się mocni ale nie spoczniemy na laurach. Tylko dzięki wspólnemu wsparciu staniemy RAZEM na mistrzowskim podium.
Nie zapominamy , że nie da się wybudować domu zanim nie postawi się solidnych fundamentów.

A te to np zespół w kategorii „3” chłopców (2006 rocznik ) w składzie : Paweł Zaton, Jakub Dobosz , Jakub Olak oraz Dawid Mroczek którzy dzielnie walczyli zajmując 25 miejsce w Polsce oraz nasze cudowne dziewczyny z kategorii „4” ( Martyna Burzyńska , Ada Dwojacka, Maja Wityczyn, Nikola Kaczmarzyk , Klaudia Szymczyk ) które wygrały złoto w mistrzostwach województwa a na turnieju w Zabrzu uplasowały się na 31 miejscu.

Najmłodsze sekcje naszych skrzatów z roczników 2010 – 2007 prowadzone przez Trenerów Agnieszkę Jodko i Arkadiusza Króla, którzy swoje sukcesy na pewno będą święcić za kilka lat w co mocno wierzymy.

Oczywiście nie byłoby tego sukcesu bez wielu innych czynników.
IKS ATAK to nie tylko siatkarze z rocznika 2005 to także nasi niesamowici kadeci (2002 , 2003), młodzicy (2004) oraz młodziczki (2004, 2005, 2006) którzy dzień w dzień budują i rozwijają umiejętności swoje i swoich kolegów/koleżanek.

IKS ATAK to wspaniali rodzice którzy poświęcają bardzo wiele aby wspierać swoich młodych mistrzów.

IKS ATAK to w końcu nie klub sportowy ale jedna wielka rodzina , w której każdy może na sobie polegać.

Kategoria „4” dziewcząt – trener Karolina Cybula
Kategoria „4” chłopców – trener Piotr Kowal
Kategoria „3” chłopców – trener Monika Tchórzewska / Dawid Woźny