„Elbląg CUP 2009”. Międzynarodowe zmagania w siatkówce na siedząco

Najlepsze drużyny niepełnosprawnych zawodników z całego świata, zacięta rywalizacja do samego końca i wielkie emocje sportowe, to wszystko czeka na elblążan już 5 – 6 czerwca br. w ramach XII Międzynarodowego Turnieju w Siatkówce na Siedząco Niepełnosprawnych Kobiet i Mężczyzn „Elbląg CUP 2009”.

Elbląg Cup jest największym turniejem w tej części Europy, na który przyjeżdżają wyróżniające się zespoły z Europy i całego świata. Swój udział w zawodach potwierdziły już między innymi drużyny z Rosji, Litwy i Kazachstanu. Na tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć także zawodników z Polski. Gościnnie na turnieju wystąpi także IKS ATAK Elbląg.

Zmagania niepełnosprawnych siatkarzy zobaczyć będzie mógł każdy, kto 5 lub 6 czerwca przyjdzie na salę Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. 

Otwarcie zawodów nastąpi 5 czerwca, w piątek, o godzinie 9.30. Pierwsze serwy zawodników można będzie zobaczyć już od godziny 10.00.  Następnego dnia rozgrywki zaczną się ponownie o godzinie 10.00 i potrwają do 17.00.

IKS ATAK Elbląg

Klub w całym okresie swojej działalności, czyli od 1998 roku, zorganizował już ponad 100 turniejów sportowych, imprez rekreacyjnych, w tym XI  Międzynarodowych Turniejów Elbląg CUP oraz Puchar Europy w Siatkówce na Siedząco Osób Niepełnosprawnych. Na szczeblu krajowym, w naszym mieście, odbywały się mistrzostwa Polski, puchary Polski, turnieje eliminacyjne w siatkówce na siedząco i stojąco. 

IKS ATAK Elbląg jest organizatorem cyklicznej imprezy „Volley Cup” oraz turnieju piłki plażowej na siedząco i stojąco „Stand Cup”. W 2003 r. klub otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Elbląga w dziedzinie „Sport i Turystyka”. Nagrodę przyznano m.in. za sukcesy sportowe plasujące klub w czołówce krajowej.

Warto też wspomnieć, że w szeregach elbląskiego klubu znajduje się wielu reprezentantów Kadry Narodowej, medalistów Mistrzostw Europy i Świata oraz Paraolimpiady.