INTEGRACYJNY KLUB SPORTOWY „ATAK” ORGANIZATOREM MISTRZOSTW EUROPY

pilki-siatka

W dniach 20-27 września br. odbędą się w Elblągu Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco Kobiet i Mężczyzn.

Taką decyzję podjął międzynarodowy komitet ECVD (European Comittee Voleyball for Disabled). Gospodarzem i organizatorem turnieju będzie Integracyjny Klub Sportowy „ATAK”.
To dla elbląskiego sportu ważne wydarzenie w naszym mieście ,nigdy jeszcze nie odbyły ,się zawody tak wysokiej rangi w grach zespołowych.

Jest to znakomita okazja do promocji naszego miasta i województwa w Europie i Świecie na gruncie rywalizacji sportowej, a także jako miasta przyjaznego osobom niepełnosprawnym.Główną areną Mistrzostw Europy będzie hala sportowa przy ul. Grunwaldzkiej Centrum Sportu i Biznesu.

Będzie to zarazem największa impreza sportowa osób niepełnosprawnych,odbywająca się w tym roku w Polsce.Uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy nastąpi w dniu 21 września o godz.17.00. Honorowy patronat nad Mistrzostwami Europy przyjęli:Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski,Marszałek Województwa Warminsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Miasta Elbląga Henryk Słonina.

Meczem Inauguracyjnym Mistrzostw Europy będzie-rozegrany 21 września, w dniu otwarcia imprezy-pojedynek Grupy A mężczyzn: Polska-Serbia.

W turnieju udział weźmie dwadzieścia najlepszych drużyn w Europie
(12 męskich i 8 zenskich) z piętnastu krajów.