Judo na ME w Padwie

To był wspaniały weekend pełen medali dla Polskiej Reprezentacji
W dniach: 08-09.09.2023 w Padwie (Włochy), reprezentacja Polski Osób z Niepełnosprawnościami pod opieką trenerów Ady Dadci-Smoliniec i Michała Dąbrowskiego, wzięła udział w Mistrzostwach Europy SUDS- zawodników z zespołem Downa.
Nasza Kadra spisała się znakomicie zdobywając złoty medal w turnieju drużynowym. W finale Polacy wygrali z reprezentacją Portugalii, trzecie miejsce zajęli gospodarze – Włosi.
W turnieju indywidualnym, po srebrne medale sięgnęli: Mariola Pajdak- kat.wag. 63 kg, Tymoteusz Kiełpiński- 60 kg, Michał Miszkowski- 66 kg, Adam Wiśniewski- 73 kg (Elbląg), brąz zdobył Adam Wiśniewski- 60 kg (Warszawa- to samo imię i nazwisko jak nasz zawodnik), a wysokie 5m. zajął Mateusz Bielecki- 60 kg.