Konferencja dotycząca Mistrzostw Świata

Na 100 dni do Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco  kobiet i mężczyzn  uruchomiony został licznik , który odmierza czas do inauguracji. Można go znaleźć na stronie internetowej  Mistrzostw – paravolley.pl, stronie Urzędu Miasta – elblag.eu oraz atak.pl.

Podczas konferencji prasowej Tomasz Woźny – prezes IKS Atak poinformował o przebiegu prac organizacyjnych. Do Elbląga przyjedzie ok. 600 sportowców i gości. Obowiązkiem organizatora jest zapewnić: salę treningową, dojazdy, posiłki i noclegi. Zarezerwowano już pięć hoteli i Dom Studencki. Rozpoczął się nabór wolontariuszy – potrzeba ich będzie blisko pół tysiąca. IKS Atak wciąż szuka sponsorów i instytucji, które wspomogą organizację zawodów.

Jak powiedziała dyrektor klubu Aneta Rękas – Woźna, budżet mistrzostw to 2,5 mln złotych, a nie jest jeszcze zamknięty. O wsparciu miasta zapewnił po raz kolejny wiceprezydent Marek Pruszak. Samorząd jest partnerem Mistrzostw Świata, odpowiada z ceremonię otwarcia i zamknięcia, oprawę artystyczną oraz szeroko pojętą promocję informuje – Hanna Laska-Kleinszmidt.

Na konferencji obecny był również dyrektor hali CSB Andrzej Bugajny – odpowiedzialny za przygotowanie techniczne.