Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco już za niespełna miesiąc

Od 16 do 21 września w hali Centrum Sportowo–Biznesowym w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej odbędą się Mistrzostwa Europy w Sitkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn. W sumie w zawodach weźmie udział 13 męskich i 9 żeńskich zespołów narodowych. Wstęp na zawody wolny.

Już za niespełna miesiąc Polska stanie się światową stolicą siatkówki, co daje olbrzymi kapitał do jeszcze większego umocnienia naszego kraju jako „siatkarskiego Eldorado”. Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w Starych Jabłonkach, we wrześniu ruszy europejski czempionat, a w przyszłym roku siatkarski mundial. Równocześnie w siatkówce niepełnosprawnych, dzięki Integracyjnemu Klubowi Sportowemu „ATAK”, będziemy mieli szansę w Elblągu pokazania szerszej publiczności, umiejętności siatkarzy i siatkarek w siatkowej piłce na siedząco. Charakteryzująca ich determinacja, wola walki oraz olbrzymia ambicja niczym nie odbiega od współzawodnictwa pośród zdrowych sportowców.

Podczas elbląskiego turnieju wystąpią drużyny z Ukrainy, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Holandii, Rosji, Węgier, Findlandii, Bośnii i Hercegowiny, Serbii, Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 16 września o godz. 9:00. Od tej pory przez sześć dni siatkarze i siatkarki będą walczyć o miano najlepszego i możliwość zagrania w finale turnieju, który planowany jest na 21 września.

Oficjalny patronat nad turniejem objął Jarosław Duda – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych, oraz Prezydent Miasta Elbląg Pan Jerzy Wilk .

Ponadto Marcin Możdżonek – kapitan reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn oraz Katarzyna Skowrońska – Dolata – wielokrotna reprezentantka Polski oraz dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy w siatkówce żeńskiej pomagają w nagłośnieniu tego wielkiego sportowego wydarzenia promując je swoim wizerunkiem na materiałach reklamowych i być może odwiedzą nasze miasto podczas mistrzostw.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników Razem z Tobą na wrześniowe Mistrzostwa Europy, a także na przyszłoroczne, odbywające się od 10 do 22 czerwca w Elblągu, Mistrzostwa Świata, gdzie najlepsze zespoły globu rywalizować będą za sobą o tytuł mistrzowski. Wszystkie te imprezy stają się niesamowitą okazją do jeszcze szerszej popularyzacji piłki siatkowej w naszym kraju zarówno dla osób zdrowych jak i niepełnosprawnych – zachęca Tomasz Woźny, prezes IKS Atak.