Nowa sekcja w Ataku

ping-pong-paleta-s

W klubie IKS „ATAK” powstała nowa sekcja. Zawodnicy mogą teraz próbować swoich sił w tenisie stołowym. Za nimi pierwsze zwieńczone sukcesem rozgrywki.

Sekcja tenisa sportowego, która wystartowała niedawno, cieszy się dużym zainteresowaniem. Treningi odbywają się w każdy czwartek na sali MOSiR przy ulicy Karowej. Trenerem sekcji został Ryszard Grzelak, który od wielu lat uprawia tę dyscyplinę. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje zawodnikom IKS „ATAK”. Pierwsze efekty wspólnej pracy można było podziwiać podczas 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Wydarzenie miało miejsce w miniony weekend (22 i 23 kwietnia) w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W rozgrywkach wzięło udział 159 osób. Zawodnicy IKS „ATAK” znaleźli się w pierwszej dwudziestce wygranych. W klasyfikacji końcowej uplasowali się na następujących pozycjach:

Gra pojedyncza kobiet – klasa 11 / m–ce 6 / 221 p – Agnieszka Strąk

Gra pojedyncza  mężczyzn – klasa 11 / m–ce 15 / 168 p – Grzegorz Demczuk

Gra pojedyncza mężczyzn – klasa 11 / m–ce 17 / 147 p – Adam Wiśniewski

Gra pojedyncza mężczyzn – klasa 11/ m–ce 19 / 143 p – Michał Bryl.

Kolejne turnieje  z cyklu  Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych odbędą się  w czerwcu i październiku,  a zostaną zakończone w grudniu  Indywidualnymi  Mistrzostwami  Polski Osób Niepełnosprawnych.

W  Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych obowiązuje rozstawienie na podstawie rankingu ITTF oraz Ogólnopolskiego Rankingu Osób Niepełnosprawnych po 3. Grand Prix Osób Niepełnosprawnych, do którego zaliczane są wszystkie punkty zdobyte przez zawodnika lub zawodniczkę w turniejach Gran Prix  w 2017r.                 

Gratulujemy zawodnikom zdobytych punktów oraz życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości.

15764_b