Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – pływanie

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2022 I część Rybnik.
W miniony weekend odbyła się I część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022. W tym roku Igrzyska zostały podzielone na części, a gospodarzami są kolejno takie miasta jak Rybnik, Bydgoszcz, Poznań i Warszawa.
W Rybniku zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowali w pływaniu 🏊oraz bocce. Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurskie wystawił swoje reprezentacje w obu dyscyplinach.
Wśród setki startujących pływaków znaleźli się także zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ONI w ATAKu, który działa przy IKS ATAK. Zawodnicy sumiennie trenowali przez cały sezon pod okiem Trenera Krzysztofa Wojtaszka, a rezultatem są wyniki, które osiągnęli.
Marcin Liszcz- 🥇złoto 50 m stylem grzbietowym Mirek Kostka – 🥈srebro 50 m stylem dowolnym Mateusz Bielecki – 🥈srebro 25m stylem dowolnym.
Zawodnicy wystartowali także w sztafecie 4x25m zdobywając srebrny medal. Czwartym startującym był kolega Kuba z Klubu w Łupkach.👏👏👏
Druga sztafeta naszego regionu składająca się z zawodników z Giżycka wywalczyła brązowe krążki🥉
Podczas Igrzysk nie do pokonania okazali się także zawodnicy bocce Warmii i Mazur, drużyna stanęła na pierwszym miejscu podium🥇
Gratulujemy serdecznie Wszystkim zawodnikom, klubom i trenerom udanych startów!💪👏
Dziękujemy kolegom ze Śląska za miłą atmosferę, opiekę i organizację na wysokim poziomie.
Flaga Olimpiad Specjalnych i Ogień Nadziei są już w drodze do kolejnego miasta. My czekamy, aż dotrą do Poznania
i Warszawy ponieważ tam rywalizować będą nasi judocy i siatkarze.
Zachęcamy do śledzenia wydarzeń i trzymania kciuków.
XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska mają na celu wyłonienie reprezentacji Polski, która weźmie udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie w 2023 r.