‘’OTWARTE MISTRZOSTWA XIX ELBLĄG CUP ‘’- ZAKOŃCZONE

W niedzielę zakończyły się ‘’Otwarte Mistrzostwa XIX Elbląg Cup’’ w pięciu dyscyplinach. Organizatorem turnieju był IKS ‘’ATAK’’ przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przez cztery dni od 30.XI do 3.XII. 170 zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, a także z różnych regionów Polski rywalizowało ze sobą w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, łyżwiarstwo, siatkówka, boccie i judo. Zawody zorganizowane i rozegrane zostały na kilku obiektach MOSiR, przy pomocy licznej grupy wolontariuszy.

Imprezą towarzyszącą był XII Międzynarodowy Turniej Hokeja na Sledżach z udziałem drużyn z Austrii, Rosji, Czech i reprezentacji Polski.

Uroczyste otwarcie obu imprez odbyło się na lodowisku ‘’HELENA’’, a dokonali go Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski ,który także objął Patronat Honorowy nad Turniejem Hokeja, Dyrektor Warmińko -Mazurskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pan Janusz Surmacz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Andrzej Bugajny, Szefowa wyszkolenia Łyżwiarstwa Szybkiego Pani Ewa Białkowska, Pani Lidia Jabłonowska –Horanin z oddziału PFRON Olsztyn, a także Prezes IKS ‘’ATAK’’ Pan Tomasz Woźny.

W niedzielę sportowe zmagania zostały zakończone turniejem judo. Medale zawodnikom wręczył Pan Jan Surmacz Dyrektor PFRON Olsztyn, który miłym słowem podsumował i uroczyście zamkną ‘’Otwarte Mistrzostwa XIX Elbląg Cup’’. To był weekend pełen emocji i sportowych wrażeń. Dziękujemy wszystkim zespołom za przyjazd do Elbląga, sportową rywalizację, walki fair play i wspólną integracje, trenerom i opiekunom za przygotowanie zawodników do startów, a licznie zgromadzonym kibicom za doping i pozytywną energię.

[nggallery id=34]