PO III REGIONALNYM WARMIŃSKO-MAZURSKIM TURNIEJU OLIMPIAD SPECJALNYCH W JUDO

W niedzielę 09.04.2018r. w Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się III REGIONALNY WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W JUDO.

Organizatorem turnieju był Odział Regionalny Olimpiad Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’, a współorganizatorem turnieju Integracyjny Klub Sportowy ‘’ ATAK’’ przy wsparciu: Warmińsko- Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego.

W turnieju wzięło udział 24 zawodników z Klubu OS ”ONI w ATAKu”, który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ”ATAK” – trenerem sekcji jest Pani Katarzyna Wanatowska..

Turniej odbył się zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych.

Nad stroną techniczną i bezpieczeństwem zawodników podczas turnieju czuwała sędzina główna Pani Paulina Dąbrowska.

Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF. Walki były bardzo zacięte i nie brakowało sportowych emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.

Po walkach zawodnikom wręczono 10 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych medali, a także jedną wstęgę za udział w turnieju. Zawodnicy otrzymali także pamiątkowe worki sportowe.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, władzom klubu IKS ‘’ATAK’’, członkom Klubu Olimpiad Specjalnych ’’ONI w ATAKu’’, a także rodzicom i zawodnikom za pomoc w organizacji turnieju. Dziękujemy trenerom za przygotowanie judoków do startu, sędziom za obiektywizm podczas zawodów, a kibicom za doping i wsparcie.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE.