Podpisanie umowy o partnerstwie

Podpisanie umowy o partnerstwie między Integracyjnym Klubem Sportowym Atak Elbląg, Prezydentem Elbląga i Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

W tym roku odbędą się w Elblągu Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce na Siedząco, a w przyszłym roku nasze miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie osób niepełnosprawnych. Porozumienie w sprawie współpracy przy organizacji tych dwóch wydarzeń podpisali dziś Tomasz Woźny, prezes IKS Atak Elbląg, Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga oraz prof. Zbigniew Walczyk rektor PWSZ.

Klub, Miasto i Uczelnia – razem

Mistrzostwa Europy odbędą się od 16 do 22 września 2013 roku w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. IKS ATAK zajmie się przede wszystkim stroną sportową Mistrzostw, Prezydent Elbląga i samorząd będzie organizować promocję turnieju i szeroką kampanię edukacyjną dotyczącą osób niepełnosprawnych, udostępni obiekty sportowe i będzie wspierać organizatorów w każdej kwestii związanej z przygotowaniem Mistrzostw. Natomiast Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oferuje pomoc uczelni i swoich studentów w ramach wolontariatu. Młodzi informatycy z PWSZ zajmą się także prowadzeniem strony internetowej Mistrzostw.

Sygnatariusze dzisiejszego porozumienia powiedzieli:

Tomasz Woźny, prezes IKS ATAK  – Mistrzostwa Europy odbywają się co dwa lata, świata co cztery. Zabiegaliśmy o te imprezy rywalizując z niejedną krajową federacją. Mam nadzieję, że obie imprezy wpłyną na świadomość mieszkańców – czym jest sport niepełnosprawnych. Pierwszy raz przy organizacji tej rangi tak ściśle współpracujemy z miastem i największą uczelnią.

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga – Mistrzostwa będą wspaniałą okazją do wypromowania Elbląga w Polsce, Europie i na świecie. Starania o organizację tej imprez elbląski IKS ATAK prowadził od ponad 10 lat. Apeluję do studentów by zgłaszali się do wolontariatu. Dzięki tej imprezie z jak najlepszej strony pokarzemy Elbląg – sport niepełnosprawnych – nasze szkolnictwo wyższe.

prof. Zbigniew Walczyk – dziękuję za zaufanie jakim obdarzył nas klub ATAK . Udział naszych studentów podczas Mistrzostw w charakterze wolontariuszy sprzyjać będzie zmianom ich społecznych postaw. Praca w roli wolontariusza zostanie odnotowana w suplementach do dyplomów.

Podczas dzisiejszej uroczystości zaprezentowane zostało również logo Mistrzostw autorstwa elbląskiego plastyka – Janusza Kozaka.

1 2