Szansa na awans

– Od 2004 roku żaden z męskich zespołów w kategorii młodzika nie awansował do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Jedziemy do Szczytna z szansą na awans – powiedział trener IKS Atak Piotr Kowal. 

– Elblążanie w swojej grupie rywalizować będą z SUKSS Suwałki oraz UKS Serbinów Biała Podlaska, czyli mistrzem województwa podlaskiego i i wicemistrzem województwa lubelskiego. Jest też druga grupa. Dwie najlepsze drużyny z każdej z nich awansują do czwórki, gdzie gra każdy z każdym i dwa zespoły z sześciu dostaną przepustkę do najlepszej szesnastki w Polsce. Zanim jednak elblążanie dostali się do ćwierćfinałów, grali w lidze warmińsko-mazurskiej w kategorii młodzika. Tu odbyły się dwa finały wojewódzkie, gdzie zliczano punkty z wszystkich meczów i w ogólnym rozrachunku IKS Atak zajął trzecie miejsce. Gospodarzem ćwierćfinału, w którym zagra elbląska drużyna jest pierwszy zespół województwa warmińsko-mazurskiego, czyli PUKS Wiktoria Szczytno. W Polsce odbędzie się osiem ćwierćfinałów, w każdym gra po sześć drużyn i z każdego awansują po dwa zespoły do najlepszej szesnastki.

– W młodziku trudno przewidzieć, kto ma szansę na zwycięstwo, bo jest chyba najbardziej nieprzewidywalną kategorią wiekową – dodał trener Ataku. – Może się tak zdarzyć, że wejdzie zawodnik na zagrywkę i zdobędzie kilkanaście punktów. Ciężko jest ocenić potencjał zespołu, tym bardzie że nie wiemy, jak prezentują się nasi rywale. My jesteśmy dobrze przygotowani, fajnie przepracowaliśmy sezon. W województwie przegrywaliśmy tylko z mistrzem, ze Szczytnem, a zresztą zespołów raz wygrywaliśmy, raz przegrywaliśmy, ale ogólnie chłopcy prezentowali się bardzo dobrze. Mój zespół składa się praktycznie z dolnego rocznika młodzika, gdzie to są chłopcy o rok młodsi od pozostałych. Docelowo w optymalnym wieku do tych rozgrywek będą w przyszłym sezonie – dodał Piotr Kowal.

Skład elbląskiej drużyny: Igor Decyk (kapitan) 2003, Adrian Gąsiorowski 2003, Krystian Sikora 2003, Radosław Tonga 2003, Michał Muraszko 2004, Oliwer Woźnicki 2004, Michał Rożankowski 2004, Adam Topolewski 2004, Wiktor Banach 2004, Jakub Król 2004, Marcel Kańduła 2004, Szymon Patecki 2005, Oskar Woźny 2005, Kamil Dobosz 2005, Antoni Posadzy 2005.
Udział drużyny w ćwierćfinale Mistrzostw Polski był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Elbląg.