Trzy Medale na Plaży dla IKS Atak

W ubiegły weekend (12-13.06.2020) odbyły się Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego w siatkówce plażowej młodziczek i młodzików. Młodzi adepci siatkarskiego rzemiosła trenujący na co dzień na klubowych boiskach plażowych w Piastowie, fenomenalnie zaprezentowali się podczas zmagań wojewódzkich.

W rywalizacji młodziczek podopieczne Karoliny Cybuli: Nikola Kaczmarzyk i Weronika Dąbrowska po niesamowitej walce i morderczych 7 meczach wywalczyły srebrne medale, ulegając w finale przeciwniczkom z Wilkowa. Z kolei w rozgrywkach młodzików bezkonkurencyjni okazali się prowadzeni przez Dawida Woźnego: Oskar Woźny i Kamil Dobosz, którzy po bardzo wysokim zwycięstwie w finale z parą z Ostródy zdobyli Mistrzostwo Województwa. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się kolejne dwie pary IKS Atak. Po wygranym tie-breaku 17:15 brązowe krążki na szyi zawiesili Dawid Mroczek i Kuba Dobosz, a na czwartym miejscu zawody ukończyli Paweł Zaton i Filip Silwanowicz. Obie pary na co dzień trenują pod opieką trenerki Moniki Tchórzewskiej.

Pomimo pandemii, ciężka praca oraz zaangażowanie na treningach zawodników, wsparcie firmy AWANGARDA zaprocentowały dobrymi wynikami.
3 medale oraz 4 awanse do Półfinałów MP w kategoriach młodziczka i młodzik to ogromny sukces dla klubu. W najbliższą sobotę do rywalizacji przystąpią kadeci IKS Atak, także trzymajcie kciuki 🙂