XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Poznań 2022

W dniach 28-30.05.2022r w stolicy Wielkopolski miało miejsce największe sportowe wydarzenie dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Poznań był gospodarzem  trzeciej część XII Ogólnopolskich Letnich  Igrzysk  Olimpiad Specjalnych.

W tej odsłonie swoje umiejętności zaprezentowali judocy i kolarze. Wśród 60 osobowej grupy judoków znalazła się reprezentacja Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny Warmińsko – Mazurskie, złożona z zawodników należących do Klubu ONI w ATAKu,  który działa przy IKS ATAK w Elblągu. Po zaciętych, pełnych emocji i zaangażowania walkach reprezentacja wywalczyła medale  wszystkich kolorów-

Złoto: Ania Rybicka, Michał Weroński, Mirosław Kostka, Konrad Szumski, Sebastian   Szydlik

Srebro: Mateusz Bielecki, Michał Bryl, Adam Wiśniewski.

Brąz: Weronika Fercho, Marcin Liszcz

Zawodnicy judo po raz kolejny udowodnili, że osoby z  niepełnosprawnością intelektualną potrafią  przy odpowiedniej zachęcie, podejściu i wsparciu trenerów cieszyć się, czerpać korzyści i realizować swoje pasje i marzenia z uczestnictwa w sporcie. Przez tę drogę przeprowadzili zawodników trenerzy Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski.

Ogólnopolskie Igrzyska były sprawdzianem przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych, które odbędą sie w 2023 roku w Berlinie.