XVII SAND CUP 2021 – Mistrzostwa Polski

Zakończyły się Mistrzostwa Polski XVII Sand Cup 2021 w siatkówkę plażową na siedząco i stojąco oraz w boccie/boule. Pogoda dopisała, chociaż upały nie pomagały zawodnikom. Jedenaście zespołów zagrało w siatkówce na siedząco.
Spotkania z udziałem siatkarzy na siedząco odbywały się na boiskach pokrytych matą, a zespoły zagrały w składach trzyosobowych. W tym turnieju obowiązywał system „brazylijski”, czyli zespół który poniósł dwie porażki odpadał z turnieju. Do walki o mistrzowski tytuł przystąpili reprezentanci z Łodzi, Katowic, Szczecina, Wrocławia, IKS Atak Elbląg, które wystawiły po dwie drużyny oraz jeden zespół z Warszawy.
W turnieju siatkówki na stojąco kibice mieli okazję zobaczyć trzy kluby Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elbląg.
Zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Mistrzowskiego tytułu broniła drużyna gospodarzy, niestety nie udało utrzymać tytułu. Wszystkie mecze mistrzowskie rozgrywane były do dwóch zwycięskich setów (do 21 pkt). Jeśli w setach był remis 1:1, wówczas rozegrany został trzeci set (do 15 pkt).
Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie kluby, w których ta dyscyplina sportu jest uprawiana, zawsze są dobrze przygotowane do walki o mistrzostwo Polski . Cieszy też ilość startujących klubów, co gwarantuje wysoki poziom gier.

Klasyfikacja końcowa:
Siatkówka plażowa na siedząco:
1 miejsce Iks Atak Elbląg I (walka o 1 miejsce 2:1 (21:15; 8:21; 15:8))
2 miejsce Start Szczecin I
3 miejsce Start Łódź I (walka o 3 miejsce 2:1 (13:21; 21:17; 10:15))
4 miejsce Start Wrocław I
miejsca 5-6 SILESIA I, Start Łódź II
miejsca 7-8 Start Wrocław II, Start Szczecin II
miejsca 9-11 SILESIA II, Warszawa, Iks Atak Elbląg II
MVP turnieju Mariusz Wojdag z Iks Atak Elbląg I

Siatkówka plażowa:
1 miejsce Start Zielona Góra
2 miejsce Start Łódź
3 miejsce Iks Atak Elbląg

Start Zielona Góra – Iks Atak Elbląg 2:1 (23:21; 21:23; 15:9)
Iks Atak Elbląg – Start Łódź 2:0 (18:21; 19:21)
Start Łódź – Start Zielona Góra 1:2 (12:21; 21:15; 7:15)
MVP turnieju Bartłomiej Synowiec Zielona Góra
Boccia/Boule do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn rywalizacja przebiegała w dwóch grupach, klasyfikacja końcowa:
1 miejsce drużyna Iks Atak 1
2 miejsce drużyna RadTczew
3 miejsce Kiersity Team

Dla uczestników zawodów przygotowane zostały konkursy (pakiet pytań związanych z dyscyplinami sportowymi oraz rzut podkową). Impreza odbyła się przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego woj warmińsko-mazurskiego oraz wójta gminy Milejewo. Specjalny patronat objął Maciej Romanowski – starosta elbląski.