Zwycięscy siatkarze “Ataku”

Siatkarze Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg zwyciężyli w Łodzi w pierwszym eliminacyjnym turnieju o mistrzostwo Polski w siatkówce osób niepełnosprawnych na stojąco. 

– W tegorocznej rywalizacji bierze udział sześć klubów: prócz obrońcy tytułu IKS Atak Elbląg, grają także Start Łódź, Start Wrocław, Start Zielona Góra, Start Dzierżoniów i KSN Warszawa – informuje zawodnik Ataku Michał Suliga. – Mistrzostwa Polski siatkarzy na stojąco rozgrywane są systemem turniejowym. Każda drużyna spotyka się dwukrotnie z pozostałymi przeciwnikami – wyjaśnia elbląski siatkarz.

Podczas odbywającego się w dniach od 10 do 12 marca turnieju w Łodzi, elblążanie rozegrali trzy mecze. W pierwszym pokonali Start Dzierżoniów 2:0 (25:12, 25:13), następnie w takim samym stosunku zwyciężyli Start Łódź (w setach do -17 i -20), a na koniec także bez straty seta uporali się z zielonogórkim Startem w setach 25-11 i 25-20. Trzy zwycięstwa pozwoliły elblążanom zająć pierwsze miejsce w turnieju. Z drugiej lokaty cieszyli się siatkarze Startu Łódź, z trzeciego zaś Startu Zielona Góra. 

Następny, drugi turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Warszawie. Finałowe zmagania o mistrzostwo Polski siatkarzy na stojąco zakończy 13-15 października turniej w Zielonej Górze. 

Skład IKS Atak podczas turnieju w Łodzi: Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski (k), Tadeusz Bogusz, Piotr Moszczyński, Krzysztof Wojtaszek, Michał Suliga, Jarosław Dąbrowski, Jerzy Kruszelnicki, Andrzej Iwaniak, Zygmunt Błażewicz, Rafał Lewczuk, Jacek Sapela. 

Natomiast w dniach 31.03-2.04.2006r. zostanie rozegrany w Elblągu I Turniej Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco. 

– Rywalizować między sobą będą następujące drużyny: UKS Poznań, Start Wrocław, Start Szczecin, Simet Start Jelenia Góra, Start Kielce, Start Katowice oraz gospodarze turnieju IKS Atak Elbląg – mówi M. Suliga.
Mecze rozegrane zostaną na hali sportowej CKiWM „Światowid” przy Placu K. Jagiellończyka 1.