Aktywnie rozpoczęli sezon młodzi siatkarze z IKS Atak Elbląg

puchar-trybunalski-16-s

Młodzi zawodnicy IKS „Atak” Elbląg w ostatnich dniach na brak sportowych wrażeń nie mogli narzekać. Brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Piotrkowie Trybunalskim skąd udało się przywieźć srebrny medal oraz zagrali w Turnieju Starogardzo– Chwaszczyńskiej Ligi Dzieci w Mini siatkówce.

Turniej w Piotrkowie Trybunalskim (8 października) był bardzo wymagający, gdyż uczestniczyło w nim wiele liczących się w Polsce drużyn które z powodzeniem w lipcu rywalizowały w Mistrzostwach Polski Kinder Sport +. Ze strony IKS „Atak” w zawodach wzięły udział dwie drużyny „trójek” z czego w jednej z nich występowali Wicemistrzowie Polski w kategorii ”dwójek” – Oskar Woźny i Kamil Dobosz wspomagani przez Szymona Pateckiego, który otrzymał również nagrodę MVP turnieju. Chłopacy po zaciętym boju w wielkim finale turnieju, musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się srebrnymi medalami. Z kolei dla drugiej „trójki” biorącej udział w turnieju – Antoniego Posadzy, Marka Bieleckiego, Rafała Kacielowicza i Mateusza Radziul, zawody były bardzo dobrą okazją do ogrania się.

Tydzień po piotrkowskich zmaganiach (15 października) zawodnicy z Elbląga wystartowali w pierwszym z cyklu Turniejów Starogardzko–chwaszczyńskiej Ligi Dzieci w mini siatkówce. Na starcie stawiło się aż sześć zespołów z Elbląga, z czego każdy z nich osiągnął bardzo dobre wyniki.

„Dwójki” chłopców w składzie Jakub Dobosz, Paweł Zaton, Mikołaj Szafran, w swoim pierwszym turnieju, na dwudziestu siedmiu startujących uplasowali się na wysokim szóstym miejscu. „Trójki” chłopców w składzie: Oskar Woźny, Kamil Dobosz, Michał Ostojski, Szymon Patecki, nie mieli sobie równych i pokonując choćby Lotos Trefl i Stal Grudziądz zdobyli złote medale turnieju. Drugi zespół „trójek” w składzie Michał Kugler, Rafał Kacielowicz, Mateusz Radziul, w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 6. miejsce z kolei „czwórki” chłopców grający w składzie Marcel Kańduła, Jakub Król, Oliwier Woźnicki, Michał Rożankowski, Michał Muraszko, Mateusz Piotrowski również zaprezentowali się znakomicie ostatecznie zajmując 4 miejsce tuż za podium i przegrywając wejście do najlepszej trójki turnieju z Mistrzem Polski – UKS Setem Starogardem Gdańskim.

Elbląskie „trójki” dziewcząt (Martyna Burzyńska, Nikola Kaczmarzyk, Klaudia Szymczyk, Maja Wityczyn) wróciły do Elbląga z brązowymi medalami pokonując miedzy innymi zespół Gedanii Gdańsk z kolei ich koleżanki z „czwórek” – pierwszy raz występując w składzie Anita Semkiw, Magdalena Belling, Nikola Gajewska, Paulina Konecka, zajęły bardzo dobre 4. miejsce. 

[nggallery id=3]