III Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu
19 czerwca 2026 roku miejscowości Piastowo (gm. Milejewo) odbyła się trzecia edycja zmagań strażaków w siatkówce plażowej, w Turnieju o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu
Dzięki uprzejmości IKS Atak Elbląg, zawody zostały rozegrane na profesjonalnych boiskach, które na stałe wpisały się w harmonogram tej cyklicznej imprezy
W rywalizacji wzięli udział strażacy z komend powiatowych i miejskich z terenu całego województwa
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Kacper Dobrowolski, Szymon Nawrocki – KP PSP w Ełku
2. Łukasz Zaniewski, Adrian Krawczyk – KP PSP w Ostródzie
3. Karol Machnowski, Miłosz Machnowski – KP PSP w Braniewie
4. Szymon Kownacki, Jacek Polcyn – KM PSP w Elblągu
Wyróżnienie indywidualne: Tytuł najlepszego zawodnika (MVP) otrzymał Szymon Nawrocki reprezentujący komendę w Ełku
Oprócz sportowej rywalizacji turniej był okazją do integracji przedstawicieli elbląskich strażaków z całego województwa
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Macieja Romanowskiego – starosty elbląskiego, który objął wydarzenie patronatem honorowym i Pana dr Michała Missana – prezydenta miasta Elbląg za wsparcie w przygotowaniu nagród dla najlepszych zawodników turnieju.
Za pomoc i wsparcie dziękujemy także organizacjom społecznym działającym przy elbląskiej komendzie: ZZS Florian oraz NSZZ Solidarność
Za udostępnienie pięknego obiektu w Piastowie dziękujemy prezesowi IKS Atak Elbląg Panu Tomaszowi Woźnemu
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za rywalizację w duchu fair play i wysoki poziom sportowy
fot. kpt. Marek Prach
Michał Missan – Prezydent ElblągaPowiat ElbląskiKomenda Wojewódzka PSP w OlsztynieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w SzczytnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w EłkuKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w OstródzieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w BraniewieIntegracyjny Klub Sportowy ATAKMiasto Elbląg






