Będziemy mieli pamiątkę po mistrzostwach

2,5 metrowa rzeźba, mająca upamiętnić odbywające się w Elblągu Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco stanie jutro o 13.30 na skwerze przy wjeździe do hali Centrum Sportowo–Biznesowego.

– Najczęściej po takich wydarzeniach pozostają miłe wspomnienia, zdjęcia czy materiały prasowe, chciałem, aby było to coś bardziej trwałego – powiedział Robert Szaj, szef polskiej Fundacji Paraolimpijskiej – Długo się zastanawiałem i mniej więcej rok przyszło mi do głowy żeby to było dzieło sztuki, które będzie symbolizowało imprezę, która się tutaj odbyła. Andrzej Remes (od red. twórca m.in statuetek Wiktora i Championa), z którym współpracuję od wielu lat zainspirował mnie do tego, żeby to była rzeźba – dodaje Szaj.

Rzeźba wykonana jest z laminatu, materiału z którego tworzy się jachty. Składa się z piłki symbolizującej kulę ziemską, dwóch wież i wplecionych w nie dłoni oraz elementów, które się na owych wieżach trzymają, w postawie zaś umieszczone są elementy z kamienia. Całość zrealizowana została z projektu współfinansowanego przez PFRON. W jej tworzeniu brało udział 8 uczestników, których wyłoniono w drodze konkursu artystycznego dla osób niepełnosprawnych.

–  Spośród wielu nadesłanych prac wybraliśmy 8 najlepszych, są wśród nich osoby od Białegostoku, przez Działdowo po Elbląg. Osoby te będą pomagały wkomponowywać w  dwie wieże pewnych elementów związanych z mistrzostwami świata jak i z drużynami, które się tu znajdują – wyjaśnia Andrzej Remes.  

Tekst pochodzi ze strony razemztoba.pl