Dziś Inauguracja Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco

Już dziś o 17:00 przed Ratuszem Staromiejskim odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco kobiet i mężczyzn, które zdominują arenę sportową w naszym mieście przez najbliższy tydzień.

Oprócz prezentacji wszystkich drużyn turnieju nie zabraknie również części artystycznej. Od godziny 16:00 grać będzie już zespół muzyki i tańca dawnego z Lęborka. Następnie na scenie pojawią się muzycy zespołu Klezmafour, który na nasze zamówienie przygotowali specjalne aranżacje dedykowane każdemu z państw. Nie zabraknie również pokazu tanecznego oraz niecodziennego odegrania hymnu Elbląga.

W Mistrzostwach bierze udział 28. drużyn z takich krajów jak Brazylia, Iran, Stany Zjednoczone, Chiny. W sumie rozegrane zostaną 92 mecze z czego pierwsze już jutro. Jako pierwsi (o godz. 9:00) na siatce spotkają się reprezentanci Polski i Algierii (mężczyźni). Mecz ten będzie można oglądać na żywo w Telewizji Elbląskiej. Poza tym, wszystkie mecze będzie można zobaczyć również w Internecie, gdzie na stronie www.paravolley.pl non stop będą prowadzone streamingi z tego co dzieje się na arenie zmagań. Oprócz strony internetowej, na Facebook’u powstał fan page mistrzostw w wersji polskiej i angielskiej, gdzie również znaleźć można mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących imprezy.

Nasze panie natomiast zagrają jutro o 11:15 z reprezentacją Finlandii. Na wszystkie spotkania wstęp wolny, więc zapraszamy do czynnego uczestnictwa w zawodach i wspierania naszych zawodników i nie tylko naszych.

Kolejne spotkania naszych drużyn w fazie grupowej:

poniedziałek, 16 czerwiec

Polska –USA – godz. 9:15 (k)
Polska – Ukraina – godz. 9:30 (m)

wtorek, 17 czerwiec

Polska–Chiny – godz. 11:00 (m)
Polska –Słowenia – godz. 11:30 (k)

środa, 18 czerwiec

Polska–Rosja – godz. 11:00 (k)

czwartek, 19 czerwiec

Polska – Wielka Brytania – godz. 9:30 (k)