Elbląg Cup 2005

W dniach 9-12 czerwca 2005 roku rozegrany został VIII Międzynarodowy Turniej w Siatkówce na Siedząco „Elbląg CUP 2005”. W tegorocznej edycji wzięło udział dziewięć zespołów – reprezentacji: Holandii, Litwy, Rosji, Ukrainy, Polski, Węgier, Startu Wrocław oraz Ataku Elbląg.

Turniej odbywał się w hali SP nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12. Obsadę sędziowską stanowili: sędzia międzynarodowy Czesław Humerski, Michał Jagusiak oraz sędziowie z Okręgowego Związku Piłki Siatkowej: Jerzy Jarzyło, Mariusz Wojdag, Jakub Hryniewicz, Adam Matwiejczuk, Aleksandra Pietrulewicz.

Na turnieju było wielu gości. Wśród nich m.in. prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych – Pierre Van Meenen, obserwatorka z Japonii – Miki Yamamoto, opiekun siatkówki w PZSN  „START” Zygmunt Kawecki oraz przedstawicielka PZSN „START”, Mariola Otyś.

Reprezentacja „ATAK-u” w finale spotkała się z reprezentacjami Holandii i Ukrainy. Kolejność końcowa turnieju była następująca: 1. Ukraina, 2. Holandia A, 3. Polska (grupa A), 4. Kazachstan, 5. Litwa, 6. IKS „ATAK”, 7. Start Wrocław, 8. Węgry, 9. Polska (grupa B).

VIII Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej na Siedząco Elbląg CUP 2005 zamknął Pierre Van Meenen – Prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych (ECVD). W sobotę wieczorem zorganizowana została uroczysta kolacja z dyskoteką na Nowej Holandii. Na uczestników czekały atrakcje: przejażdżki statkiem i bryczką.

Turniej został bardzo wysoko oceniony tak pod względem organizacyjnym jak i wyników sportowych, za co podziękował serdecznie Prezydent ECVD, mając na uwadze organizowany w br. w Elblągu Puchar Europy w Siatkówce na Siedząco (8-13.11.2005).