ELBLĄSKIE MISTRZOSTWA IMPREZĄ ROKU 2009

W warszawskim hotelu Marriott odbyła się gala laureatów 12. plebiscytu na najlepszych sportowców roku 2009 Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Podczas gali ogłoszono, że najlepszą imprezą zorganizowaną w Polsce w sporcie niepełnosprawnych były w tym roku Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej na siedząco, których gospodarzem był Integracyjny Klub Sportowy „Atak” Elbląg.

– Uczestniczyłam w sobotniej gali w Warszawie, reprezentując nasze miasto i klub – mówi Aneta Rękas-Woźna, dyrektor IKS „Atak”. – Oczywiście jesteśmy bardzo zaszczyceni tym szczególnym wyróżnieniem, uzyskanym dzięki przychylności władz polskiego sportu niepełnosprawnych, które powierzyły nam organizację mistrzostw. Na dobre noty, jakie uzyskaliśmy, miało wpływ wiele czynników. Przede wszystkim życzliwość i wsparcie władz samorządowych Elbląga niezbędne do organizacji takich zawodów. Pomogło nam w ich dobrym przeprowadzeniu wielu sponsorów, a także członkowie naszego klubu zaangażowani w przygotowanie tej dużej imprezy i wspierający ją podczas rozgrywania meczów. To wyróżnienie oznacza, że nie zawiedliśmy oczekiwań jako organizatorzy, a równocześnie dzięki dobrym recenzjom wypełniliśmy dodatkowe, ważne zadanie, promując Elbląg – miasto otwarte i przyjazne ludziom niepełnosprawnym.

Dla IKS „Atak” był to bardzo dobry rok, nie tylko pod względem organizacyjnym, także sportowym. 

– Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy podczas gali, spina wszystkie nasze dokonania w mijającym roku – podkreśla Aneta Rękas-Woźna. – Upływa 11. rok istnienia naszego klubu, najlepszy w dotychczasowej historii IKS „Atak”. Wspaniałe sukcesy siatkarzy na siedząco i stojąco uwieńczone dwoma tytułami mistrzów Polski, trzecie miejsce w Pucharze Polski w siatkówce na siedząco, czołowe lokaty siatkarzy na międzynarodowym turnieju w Trokach i w Elbląg Cup, podczas których nasza klubowa drużyna wygrywała z reprezentacją Polski – to cenne zespołowe osiągnięcia. Jeśli do tego dodamy medale wywalczone na mistrzostwach świata i w pucharze drużyny hokeistów „Ataku” na sledgach, to mamy powody do sportowej satysfakcji. Nie pomijamy faktu, że medalowy skarbiec naszego klubu wzbogaciły sukcesy indywidualne zawodniczek i zawodników z imprez rangi mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, pływaniu, podnoszeniu ciężarów. Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam w podnoszeniu poziomu sportowego i organizacji zajęć dla osób niepełnosprawnych w IKS „Atak”. Naszym darczyńcom, sympatykom, przyjaciołom, życzliwym Czytelnikom życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia i spełnienia planów w nowym 2010 roku.