I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych- Poznań 2017

W miniony weekend w Poznaniu po raz pierwszy w historii Polskiego Programu Olimpiad Specjalnych odbył się I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Wielkopolskie- Poznań, który gościł 60 zawodników z 8 oddziałów regionalnych. Turniej odbył się według oficjalnych przepisów Olimpiad Specjalnych Polska, a podczas Ceremonii Otwarcia zawodnicy złożyli słowa przysięgi:

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.

Region warmińsko- mazurski reprezentowało 10 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’, który działa przy IKS‘’ATAK’’.

W pierwszym dniu turnieju odbył się trening obserwowany, podczas którego zawodnicy zostali sklasyfikowani do odpowiednich grup startowych. Ostatecznie nasza ekipa zdobyła 9 medali i jedno IV miejsce:

4 złote- Weronika Fercho, Michał Weroński, Konrad Szumski, Marcin Liszcz

2 srebrne- Anna Rybicka, Mirosław Kostka,

3 brązowe- Mateusz Bielecki, Adam Wiśniewski, Michał Bryl

IV – Maria Mierzwińska

Wszyscy judocy zaprezentowali wyjątkowe judo, pełne emocji, woli walki , wzruszeń i emocji. Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy mogli zaprezentować na krajowej arenie umiejętności, które długo przyswajali i doskonalili na treningach. Każdy z nich odniósł sukces na miarę swoich możliwości, a wszystko to było możliwe dzięki wsparciu wspaniałych i życzliwych nam osób. Dziękujemy Trener sekcji Pani Kasi Wanatowskiej, za przygotowanie i walkę o każdego zawodnika, Dyrekcji Klubu IKS’’ATAK’’ za pomoc w organizacji wyjazdu, rodzicom za opiekę i doping. Dziękujemy serdecznie.

[nggallery id=33]