Olimpijczyk u Prezydenta

weronski-u-prezydenta-m

Młody elbląski olimpijczyk Michał Weroński był dziś  gościem Prezydenta Witolda Wróblewskiego. Na zakończonych w sobotę Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii elbląski łyżwiarz zdobył brązowy medal na dystansie 500m i zajął czwarte miejsce na dystansie 777 m.

W spotkaniu  uczestniczyli także  trenerka Michała Aneta Rękas –Woźna, prezes IKS ATAK Tomasz Woźny, mama Michała i sekretarz  klubu p. Joanna Cesarska.

– Jestem z Ciebie bardzo dumny i serdecznie Ci gratuluję sukcesu, który jest ukoronowaniem ciężkiej pracy. Dziękuję za wspaniałą promocje naszego miasta i chwile wzruszeń, jakich nam dostarczyłeś – powiedział prezydent Wróblewski i na pamiątkę przekazał młodemu sportowcowi tablet.

Spotkanie było okazją do  obejrzenia zdjęć  z igrzysk, rozmów  o karierze i kolejnych startach – tym razem na Światowych Letnich Igrzyskach w Emiratach Arabskich. Michał wystartuje w judo, które również – już od 8 lat trenuje. Michał, przekazał dziś Prezydentowi piłkę olimpijską, książkę i znaczki olimpijskie.

Jutro  będzie uczestniczył w spotkaniu całej polskiej reprezentacji z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.