II Regionalny Warmińsko–Mazurski Turniej w Judo Olimpiad Specjalnych

turniej-jud0-17-2

W najbliższą sobotę (04.03) po raz drugi odbędzie się Warmińsko–Mazurski Turniej w Judo dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zawody odbędą się na teranie Gimnazjum nr 9 o godz. 10.00. Współorganizatorem zawodów jest IKS Atak Elbląg.

W turnieju zaprezentują się judocy z Klubów Specjalnych oddziału warmińsko–mazurskiego. W zawodach weźmie udział 26 zawodników z Elbląga, w tym 24 z „Oni wATAKu” oraz 2 z klubu „ZEFIREK”, działającego przy Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 2 w Elblągu.

Sportowcy zmierzą się w 9 kategoriach zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych. Zawody mają na celu pokazanie jak sportowcy przełamują swoje słabości oraz jak walczą w duchu czystej, sportowej rywalizacji. Podczas otwarcia ceremonii uczestnicy turnieju wypowiedzą słowa olimpijskiej przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Zagra też Liga Młodzika w siatkówkę

W tym samym miejscu od 9.30 będą trwały rozgrywki w turnieju do Ligi Młodzika w siatkówkę o 5–8 miejsce Warmińsko–Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej (WMZPS), którym organizatorem jest IKS Atak. W zawodach wezmą udział 4 grupy z województwa: Puks Wiktoria Szczynto II, IKS Atak Elbląg, UKS Absolwent Sport Club Olsztyn II, UKS Green Volley Ełk.

Szczegółowy harmonogram znajdziesz na stronie: atak.pl.

15401_b