LOKALNY TURNIEJ ZUNIFIKOWANEJ PIŁKI SIATKOWEJ

We wtorek 02.10.2018 r. Specjanym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Elblągu odbył się Lokalny Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej.

Organizatorem turnieju był Odział Regionalny Olimpiad Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAK-u’’, a współorganizatorem turnieju Integracyjny Klub Sportowy ‘’ ATAK’’.

W turnieju wzięły udział 3 drużyny , łącznie 21 zawodników w tym 6 zawodników zunifikowanych z Klubu OS ”ONI w ATAK-u”, który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ”ATAK”. Trenerem sekcji jest Pan Jakub Hryniewicz.

Turniej odbył się zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych.

Nad stroną techniczną i bezpieczeństwem zawodników podczas turnieju czuwała sędzina główna Pani Karolina Hryniewicz. Turniej miał na celu popularyzację siatkówki zunifikowanej jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów, a także stworzenie możliwości rywalizacji i sprawdzenie przyswojonych umiejętności.

Mecze były bardzo zacięte i nie brakowało sportowych emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.

Po walkach zawodnikom wręczono puchary i drobne upominki, a zwieńczeniem turnieju było wspólne wyjście do kina.

[nggallery id=48]