Mistrzostwa zainaugurowane

W strugach deszczu i chłodzie odbyła się dziś na starówce inauguracja Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn. Każda z drużyn zaprezentowała się zebranym, niektórzy pokusili się nawet o kilka słów po polsku, co wywoływało zadowolenie wśród niestety garstki elblążan, którzy przyszli na tę niecodzienną uroczystość.

– Dla nas to ogromny zaszczyt, że możemy gościć tylu wyśmienitych sportowców na organizowanym przez nas turnieju. Wierzymy, ze wszyscy będą się u nas bardzo dobrze czuli i po wizycie w Elblągu pozostaną im niezapomniane wspomnienia – mówił na inauguracji Tomasz Woźny, prezes IKS „Atak” Elbląg.

Dobrej zabawy i mnóstwa emocji sportowych i jak najlepszych wspomnień z wizyty w naszym mieście życzył również sportowcom prezydent Jerzy Wilk. W podobnym tonie wypowiadał się również Prezydent Światowej Federacji Piłki Siatkowej na Siedząco.

Dzisiejsza inauguracja była wyśmienitą okazją aby zobaczyć wszystkie drużyny startujące w elbląskich mistrzostwach. Wielu z zawodników bardzo dobrze się bawiła mimo niesprzyjającej pogody. Każdej z drużyn przy wejściu na specjalny podest towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Klezmafour, która ściśle związana była z danym krajem.

Zawodnicy z Egiptu niemal cały czas robili sobie zdjęcia z Elball’em – oficjalną maskotką mistrzostw oraz z białym orzełkiem, a przy wejściu na scenę wyśmienicie się bawili podobnie jak męska drużyna z Algierii. Panie z Brazylii cały czas siedząc na ławkach ruszały się w rytm granych melodii. Wielu zawodnikom mimo niesprzyjającej pogody humory i nastroje dopisywały.

Również organizatorzy stanęli na wysokości zadania „przybierając” wszystkich zawodników w foliowe „ubranka” chroniące przed deszczem.

– Pogody niestety nie udało nam się zamówić, ale atmosfera jest naprawdę gorąca i już docierają do nas słowa, że zawodnicy naprawdę dobrze się bawią – mówili nam organizatorzy.

Fotorelacja z dzisiejszej inauguracji autorstwa Rafała Sułka i Przemysława Kusyka poniżej, z kolei my zapraszamy już od jutra na mecze naszych reprezentacji oraz pozostałych drużyn, które będą walczyć o miano najlepszego.

Jutro odbędą się następujące spotkania:

9:00 Polska (POL) – Algieria (ALG) mężczyźni

9:15 Stany Zjednoczone (USA) – Wielka Brytania (GBR) kobiety

9:30 Bośnia i Hercegowina (BIH) – Kazachstan (KAZ) M

11:00 Ukraina (UKR) – Chiny (CHN) M

11:15 Polska (POL) – Finlandia (FIN) K

11:30 Brazylia (BRA) – Chorwacja (CRO) M

13:00 Iran (IRI) – Irak (IRQ) M

13:15 Słowenia (SLO) – Rosja (RUS) K

13:30 Rosja (RUS) – Maroko (MAR) M

15:00 Egipt (EGY) – Stany Zjednoczone (USA) M

15:15 Ukraina (UKR) – Japonia (JPN) K

15:30 Niemcy (GER) – Holandia (NED) M

17:00 Brazylia (BRA) – Holandia (NED) K

17:15 Chiny (CHN) – Niemcy (GER) K

Zapraszamy do kibicowania i odwiedzenia hali Centrum Sportowo–Biznesowego. Wstęp wolny.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony razemztoba.pl