Młodzi judocy w mikołajkowym turnieju

judo-mikolajki-17

Za nami II Mistrzostwa Elbląga w Judo Osób Niepełnosprawnych. W turnieju organizowanym przez IKS „Atak” wzięło udział 40 uczestników z Elbląga, Gdańska i Gdyni.

Turniej ten jest dobrą okazją, by przekonać się jak osoby z różnymi dysfunkcjami przełamują własne słabości i bariery, a także z jaką pasją i zaangażowaniem realizują się w sporcie.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięli młodzi judocy UKS ADA JUDO FUN z Gdańska, Akademia JUDO Dragon z Gdyni, Klubu ”Zefirek”, który działa przy SOSW nr 2 w Elblągu, a także zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „ONI w Ataku” i gospodarze – zawodnicy IKS „ATAK”.

Tutaj nie ma wygranych i przegranych. Wszyscy otrzymują pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Wręczono również okolicznościowe statuetki trzem zawodnikom IKS „Atak”, którzy obchodzą jubileusz dziesięciolecia uprawiania judo. Zawodnikami tymi są: Mateusz Romanowski, Maria Mierzwińska oraz Michał Warno.

– Dla naszych gości z trójmiasta, którzy trenują od niedawna były to pierwsze poważne zawody, dlatego jako gospodarze staraliśmy się, aby Ela, Janek, Wojtek, Tymoteusz, Kamil, Maciek, Adam, Michał, Patryk, Mikołaj a także Radek z bratem Przemkiem czuli się swobodnie i byli zadowoleni z pierwszych walk na naszych matach. Choć porażki są potrzebne, bo umacniają charakter zawodników, tym razem nie było przegranych tylko sami wygrani – podsumowała Aneta Rękas-Woźny, dyrektor IKS „Atak”.