Po Pucharze czas na Mistrzostwa Świata

SLEDZY

Drużyna niepełnosprawnych hokeistów na sledgach elbląskiego Ataku to oficjalna reprezentacja Polski. Niedawno wróciła ze zgrupowania w Szwecji i rozgrywanych tam turniejów, a już w czwartek 12 marca wyjechała do holenderskiego Eindhoven na Mistrzostwa Świata grupy „B”.

Szwedzki rekonesans był bardzo udany dla reprezentacji. W Malmoe uczestniczyła ona w międzynarodowym turnieju z udziałem 10 reprezentacji narodowych. Polacy mieli w swojej grupie renomowane drużyny Norwegii i Estonii, ale podjęli z nimi walkę. Po dobrej grze minimalnie ulegli 2:3 Norwegii i 1:2 Estonii, zajmując ostatecznie szóste miejsce w turnieju. Następnie wystartowali w mieście Sollevtea w Pucharze Świata z udziałem reprezentacji Korei i Szwecji. To było bardzo mocne i dobre przetarcie dla naszej reprezentacji. W pierwszym meczu wprawdzie przegrała ona 0:6 z Koreą, ale w drugim po raz pierwszy wygrała 4:0 ze Szwecją. W rundzie rewanżowej hokeiści przegrali 4:6 z Koreą i zremisowali 3:3 ze Szwecją, awansując do finału. Tu zmierzyli się ponownie z Koreą i na minutę do końca spotkania stracili bramkę, ulegając tylko 1:2. Drugie miejsce jest sukcesem.

W Mistrzostwach Świata grupy „B” w Holandii, drużyna Polski podejmuje walkę o dwa miejsca premiowane awansem do baraży z ostatnimi drużynami w grupie „A”. Reprezentacja Polski turniej rozpoczęła w niedzielę 15 marca meczem ze Szwecją. Kolejne mecze rozegrała 16 marca z Wielką Brytanią, 17 marca z Holandią i 19 marca z Estonią. Na 20 marca zaplanowany jest mecz o trzecie miejsce w mistrzostwach. Hokeistom elbląskiego Ataku życzymy spełnienia planów i wywalczenia awansu do baraży o grupę „A”. Kibicom przypominamy, że w Zimowej Paraolimpiadzie w roku 2010 w Kanadzie uczestniczyć będą tylko hokejowe drużyny z grupy „A”. Tak więc mistrzostwa w Eindhoven mają duże znaczenie.