Polacy zdobywcami medali w siatkówce na siedząco!

W dniach 8 – 9 czerwca w Hali Centrum Sportowo – Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej odbył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej na Siedząco Elbląg CUP 2007. Gośćmi 10. edycji zawodów były reprezentacje Kazachstanu, Ukrainy i Litwy.

Po raz pierwszy w historii w turnieju wystąpiła także drużyna kobiet – była nią kadra z Litwy.  Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce, natomiast elbląska drużyna IKS ATAK po raz pierwszy w historii Turnieju, również stanęła na podium, zdobywając brązowy medal.

Mecze rozgrywały się w dwóch grupach, A i B. W grupie A zagrali: Polska, Kazachstan i męska reprezentacja Litwy, zaś w grupie B: Ukraina, IKS ATAK oraz kobieca reprezentacja Litwy.

Ostatecznie w  finale znalazły się reprezentacje: Polski, Ukrainy i jako jedyny klub w cały Turnieju – elbląski Integracyjny Klub Sportowy ATAK. Każda z drużyn musiała rozegrać mecz ze swoimi przeciwnikami. 

Reprezentacja Polski wygrała obydwa mecze, co zapewniło jej zajęcie pierwszego miejsca, natomiast drużyna z Ukrainy wygrała jeden mecz z IKS ATAK, a przegrała z reprezentacją Polski. IKS ATAK przegrał niestety obydwa mecze, plasując się na trzecim miejscu. 

Mimo wszystko należy uznać za spory sukces brązowy medal IKS ATAK, który znalazł się w finale mimo osłabienia drużyny., gdyż czterech zawodników z elbląskiego klubu grało  w  reprezentacji Polski, w związku z czym musieli zastąpić ich rezerwowi.

Kolejne miejsca, a więc: 4-te zajęła reprezentacja Kazachstanu, 5-te drużyna z Litwy (mężczyźni) i 6-te również z Litwy (kobiety).

Organizatorem Międzynarodowego Turnieju w Siatkówce na siedząco „Elbląg CUP” od pięciu lat jest IKS ATAK. Siatkówka na siedząco była pierwszą istniejącą sekcją w elbląskim klubie. Dotychczas zawody odbywały się początkowo w hali Szkoły Podstawowej nr 8, potem przez siedem lat w SP 12. Jubileuszowy Elbląg Cup miał specjalną oprawę – odbywał się w nowym Centrum Sportowo-Biznesowym przy Alei Grunwaldzkiej.