Pożegnanie Kuby Rucińskiego

Jeszcze niedawno pracowaliśmy ciężko podczas Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco i cieszyliśmy się, że tak dobrze nam ta impreza wyszła. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy okazję porozmawiać z nim o sporcie i o zdrowiu, które trzeba szanować. A teraz będziemy żegnać Kubę, a właściwie Kubusia jak większość z nas mówiła o naszym Koledze Jakubie Rucińskim.

Zmarł nagle. Miał tylko 28 lat. W Integracyjnym Klubie Sportowym Atak Elbląg robił wszystko – był nieocenionym pomocnikiem,  swego czasu etatowym pracownikiem, wolontariuszem no i przede wszystkim bardzo dobrym sportowcem. Zdobył wiele medali i pucharów w pływaniu, hokeju oraz podnoszeniu ciężarów, był członkiem polskiej kadry narodowej hokeja i naszą elbląską nadzieją na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w podnoszeniu ciężarów.

Kuba mimo niskiego wzrostu był człowiekiem wielkiego ducha. Miał ogromne poczucie humoru i dystans do świata. Cieszył się życiem, zachęcał inne osoby niepełnosprawne do uprawiania sportu i angażowania się w różne działania. Zawsze był chętny nie tylko do pomocy, ale i do udziału w integracyjnych zawodach i wszelkich zabawach.

Kuba – będzie nam brakowało Ciebie, Twojego uśmiechu i poczucia odpowiedzialności za każdą rzecz, której się podejmowałeś. Spoczywaj w spokoju – przyjaciele z IKS Atak Elbląg.

Pożegnanie Jakuba Rucińskiego odbędzie się 9 lipca o godz. 11.45 w Kościele M.B. Królowej Polski. Msza Żałobna zostanie odprawiona o godz.12.00 . Po niej nastąpi odprowadzenie Jakuba Rucińskiego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola.