Turniej w Malmo

W dniach 10.02 – 14.02.2010r. w Malmo w Szwecji odbył się turniej klubowy w hokeju na sledgach. Cała delegacja liczyła w sumie 16 osób; 14 zawodników i 2 osoby techniczne. W turnieju wzięło udział 6 drużyn europejskich:

Malmo/Nacka(Szwecja), Tallin Panthers (Estonia), Oslo Sledgehockeyclub(Norwegia), Oslo Jordal Old Stars(Norwegia), Team Germany(Niemcy) i IKS Atak(Polska).REZULTATY

TURNIEJU MECZÓW IKS ATAK

Czwartek, 11.02.2010     IKS Atak 4 – Jordal Old Stars 0

Czwartek, 11.02.2010     Team Germany 0 – IKS Atak 2

Piątek, 12.02.2010         IKS Atak 0 – Malmo/Nacka 3

Piątek, 12.02.2010         IKS Atak 1 – Oslo Sledgehockeyclub 6

Sobota, 13.02.2010       Tallin Panthers 1 – Polska 0

Niedziela, 14.02.2010    Tallin Panthers 6 – IKS Atak 1 (o brąz)

Jadąc do Malmo zakładaliśmy, że zrobimy wszystko aby dostać się do głównego finału, choć nasze szanse były niewielkie. Znając drużyny uczestniczące w tym turnieju, realnym celem było osiągnięcie trzeciego miejsca. Po dwóch wygranych meczach i trzech porażkach przyszło nam walczyć o brąz z Tallinem. Dzień wcześniej przegrywając mecz jedną bramką z tą drużyną wiedzieliśmy, że brąz jest w zasięgu naszych możliwości. W niedzielnym meczu pierwsza tercja była bezbramkowa.W drugiej tercji trzy duże błędy w strefie obronnej i trzy gole dla Tallina. W czwartej przeszliśmy bardziej na ofensywę, a to oznaczało przerzedzenie w naszej strefie obronnej. Honorową bramkę strzeliliśmy po wspaniałym przejściu Sylwestra Flisa i Janka Maliszaka przy wielokrotnej wymianie podań ze strefy środkowej. Estonia dodała trzy bramki do całkowitego bilansu sześciu.

Pomimo tej porażki uważam, że pozytywne momenty na lodzie i pewne akcje dały nadzieję na przyszłość oraz otworzyły oczy zawdnikom, że potrafimy równać się z innymi drużynami. Kluczem jest aby utrzymać koncentrację przez cały przebieg meczu. Grając w uszczuplonym składzie w naszej sytuacji powoduje to, iż zawodnicy z samego zmęczenia nie potrafią utrzymać ciągłej koncentracji i ryzykują nieświadomie, a tym samym popełniają błędy które kosztują nas strzelonymi bramkami przeciwnika.

Kończąc sprawozdanie chciałbym dodać, że nasi bramkarze Andrzej Młynarczyk i Arkadiusz Zoga reprezentują nasz klub, nasz kraj godnie i na bardzo wysokim poziomie. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i wspaniałym interwencjom w polu bramkowym, dają nam szansę na pozytywny wynik końcowy w każdym spotkaniu.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Oslo Sledgehockeyclub – Norwegia
  2. Malmo/Nacka                – Szwecja
  3. Tallin Panthers             – Estonia
  4. IKS „ATAK”                 – Polska
  5. Team Germany             – Niemcy
  6. Jordan Old Stars           – Norwegia