XII Międzynarodowy Turniej Hokeja na Sledżach

W dniach 30.11-03.12.2017 r. na lodowisku „HELENA” w Elblągu został rozegrany XII Międzynarodowy Turniej Hokeja na Sledżach. W turnieju wzięły udział drużyny: z Rosji (Moskov Region wśród nich 3 wicemistrzów paraolimpijskich) , Austrii (Vienna Warriors), połączona drużyna Czechów i Słowaków (SAK Studenka) oraz reprezentacja Polski – jednocześnie zawodnicy IKS ATAK Elbląg.

W turnieju mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym, następnie drużyny zagrały o pierwsze i o 3 miejsce w turnieju. Już na początku można było zauważyć, że drużyna rosyjska będzie poza zasięgiem całej stawki. Dosyć niespodziewanie natomiast słabo spisywała się drużyna z Austrii. W meczu otwarcia drużyna Polski wygrała 11:0 i z dużymi nadziejami czekała na kolejne mecze. Wiedzieliśmy, że kluczowym i najbardziej wyrównanym będzie mecz Polaków z drużyną ze Studenki (Czechy), która pierwszy mecz z Rosją przegrała 7:0.

Drugim meczem Polaków było spotkanie z Rosją. Niestety skończyło się ono wynikiem 10:0 dla naszych przeciwników.

Drugiego dnia zawodów Polsków czekał mecz z czesko – słowacką drużyną. Niestety Polacy ulegli przeciwnikom 2:4.

Ostatnim meczem Polaków była rozgrywka o trzecie miejsce w turnieju z drużyną Austrii. Mając bardzo wyraźną przewagę zwyciężyli w tej potyczce z olbrzymią przewagą 18:0.

Finał Rosja Moscov Region – SAK Studenka zakończył się zwycięstwem Rosjan 9:0.

Klasyfikacja kkońcowa XII Międzynarodowego Turnieju na Sledżach:

I miejsce – Rosja – Moscow Feniks

II miejsce – Czechy – HC Studenka

III miejsce – Polska – IKS ATAK

IV miejsce – Austria – Vienna Warriors

Drużyna Polski – IKS ATAK grała w składzie:

Sylwester Flis – grający trener, Andrzej Młynarczyk, Krzysztof Sekulski, Jan Skapowicz, Jacek Kozłowski, Mariusz Zieliński, Mateusz Murawski, Szymon Hak, Łukasz Ciuła, Marcin Hebda, Radosław Drapała, Sebastian Kartosz, Elżbieta Marciniak.

Najlepsi zawodnicy turnieju:

Najlepszy atakujący – Dmitrii Lisov (Rosja)

Najlepszy obrońca – Radosław Drapała (Polska)

Najlepszy bramkarz – Martin Kudela (Czechy)

MVP turnieju – Vadim Seliukin (Rosja)

Fair Play – Drużyna Vienna Warriors (Austria)