ZMAGANIA SPORTOWE – MATP

W miniony piątek (13.04.2018) na Hali Sportowej przy ul. Kościuszki odbyły się II Wojewódzkie Zmagania Sportowe z Zakresu Umiejętności Motorycznych MATP, zorganizowane przez SOSW nr 2 w Elblągu.

Imprezę rozpoczęła złożona przez zawodników uroczysta obietnica, że ‘’zrobią wszystko by godnie reprezentować swoje placówki, wkładając w to serce, własny wysiłek i zaangażowanie’’. Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’ reprezentowało czterech zawodników: Rober Jaworski, Norbert Jaworski, Daniel Dawid i Sebastian Szydlik. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem pokonali swoje tory przeszkód, a za swój wysiłek zostali nagrodzeni medalami i słodkościami.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a także za miłą i przyjazną atmosferę podczas spotkania.

Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest oficjalnym programem sportowo – rehabilitacyjnym Olimpiad Specjalnych dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. W odróżnieniu od dyscyplin sportowych, w programie nie występuje element współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami oraz ścisłe przestrzeganie przepisów i zasad. Przepisy podczas spotkania MATP są dostosowane do poziomu sprawności zawodników, tak by mogli oni zademonstrować swoje maksymalne możliwości.

[nggallery id=39]