III Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu

III Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu

19 czerwca 2026 roku miejscowości Piastowo (gm. Milejewo) odbyła się trzecia edycja zmagań strażaków w siatkówce plażowej, w Turnieju o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu

Dzięki uprzejmości IKS Atak Elbląg, zawody zostały rozegrane na profesjonalnych boiskach, które na stałe wpisały się w harmonogram tej cyklicznej imprezy

W rywalizacji wzięli udział strażacy z komend powiatowych i miejskich z terenu całego województwa

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Kacper Dobrowolski, Szymon Nawrocki – KP PSP w Ełku

2. Łukasz Zaniewski, Adrian Krawczyk – KP PSP w Ostródzie

3. Karol Machnowski, Miłosz Machnowski – KP PSP w Braniewie

4. Szymon Kownacki, Jacek Polcyn – KM PSP w Elblągu

Wyróżnienie indywidualne: Tytuł najlepszego zawodnika (MVP) otrzymał Szymon Nawrocki reprezentujący komendę w Ełku

Oprócz sportowej rywalizacji turniej był okazją do integracji przedstawicieli elbląskich strażaków z całego województwa

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Macieja Romanowskiego – starosty elbląskiego, który objął wydarzenie patronatem honorowym i Pana dr Michała Missana – prezydenta miasta Elbląg za wsparcie w przygotowaniu nagród dla najlepszych zawodników turnieju.

Za pomoc i wsparcie dziękujemy także organizacjom społecznym działającym przy elbląskiej komendzie: ZZS Florian oraz NSZZ Solidarność

Za udostępnienie pięknego obiektu w Piastowie dziękujemy prezesowi IKS Atak Elbląg Panu Tomaszowi Woźnemu

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za rywalizację w duchu fair play i wysoki poziom sportowy

fot. kpt. Marek Prach

Michał Missan – Prezydent ElblągaPowiat ElbląskiKomenda Wojewódzka PSP w OlsztynieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w SzczytnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w EłkuKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w OstródzieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w BraniewieIntegracyjny Klub Sportowy ATAKMiasto Elbląg