II REGIONALNY WARMIŃSKO- MAZURSKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

W czwartek 1 marca 2018 r. na lodowisku ‘’Helena’’ w Elblągu odbył się II REGIONALNY WARMIŃSKO- MAZURSKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM.

Organizatorami mityngu był Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie – Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’, współorganizatorem spotkania – Integracyjny Klub Sportowy ‘’ATAK’’. W mityngu wzięło udział łącznie 18 zawodnicy z:

Klubu OS ‘’ONI w ATAKu’’ działającym przy IKS ’’ATAK’’ i Klub OS ‘’ZEFIREK’’, który działa przy SOSW nr 2 w Elblągu. Zawody odbyły się zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Aneta Rękas –Woźna, Przewodnicząca Klubu ‘’ONI w ATAKu’’, a słowa przysięgi ‘’Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku’’ w imieniu wszystkich zawodników wypowiedział Michał Bryl.

Zawodnicy zostali podzieleni na 7 grup startowych zgodnie ze stopniem niepełnosprawności i umiejętnościami. Biegi odbywały się na dystansie 25m, 55m 111m 222m 333m 500m,, a każdy uczestnik mógł startować na dwóch dystansach. Po zakończonych startach wręczono 14 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych medali, a także drobne upominki.

Celem przeprowadzonych zawodów była popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego jako konkurencji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, która daje szansę rozwoju fizycznego, a także motywację, odwagę i uczestnictwo w szeroko pojętym życiu społecznym, a także podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów, w duchu zdrowej rywalizacja i walka fair play i rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych.

Dziękujemy trenerom: Pani Anecie Rękas- Woźnej – z Klubu OS ‘’ONI w Ataku’’ , a także Pani Donacie Kalińskiej i Panu Józefowi Durko – z Klub OS ZEFIREK za przygotowanie zawodników. Dziękujemy sędziom, wolontariuszom, rodzicom i sympatykom naszego klubu za pomoc podczas mityngu, a obecnym gościom za dopingu i wsparcie.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Andrzeja Bugajnego Dyrektora MOSiR , za możliwość przeprowadzenia zawodów na lodowisku ’’Helena’’.

[nggallery id=36]