OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – PIASTOWO 16-18.06.2017

piastowo-rozgrywki-17-wyniki-d

Już po raz kolejny Otwarte Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Osób Niepełnosprawnych IKS ‘’ATAK’’ zorganizował w Piastowie koło Elbląga. Sprzyjająca pogoda przywitała zawodników ze Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Kaźmierza i Elbląga.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski, a uroczystego otwarcia turnieju w imieniu Starostwa dokonał Pan Jacek Augustynowicz sekretarz Starostwa Powiatowego. Zawodników przywitał także Wójt Gminy Milejewo Krzysztof Szumała.

Do gry w turnieju zgłosiło się 5 zespołów męskich, które zagrały w siatkówkę plażówkę na stojąco, 7 zespołów męskich, które zagrały w siatkówkę na siedząco, 3 zespoły żeńskie, które także zagrały mecze na siedząco.

W plażówkę na stojąco mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Najlepszym zespołem okazał się zespół ATAK –u ,który obronił tytuł Mistrzów Polski zdobyty rok temu, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zespoły z woj. lubuskiego START ZIELONA GÓRA I i START ZIELONA GÓRA II.

W siatkówce na siedząco nastąpił podział na grupy. W Grupie A zagrały zespoły: KS INDRA I, ŁÓDŹ, ATAK I w Grupa B: START WROCŁAW, SZCZECIN, KS INDRA II, ATAK II. Po zaciętych walkach złoto trafiło do Wrocław, srebro – do Kaźmierza zespół KS Indra I, brąz do Elbląga – Atak I .

Wśród Pań najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Atak 1, pokonując Atak 2 i Wrocław. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami, wszyscy natomiast otrzymali pamiątkowe czapeczki.

Piłka siatkowa cieszy się coraz większym powodzeniem wśród sportowców niepełnosprawnych, którzy walczą o włączenie tej dyscypliny do programu Igrzysk Paraolimpijskich. W celu rozpowszechnienia tej dyscypliny sportowej planujemy kolejne turnieje na, które już dziś serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Mistrzostw za wspaniałą sportową atmosferę.

Komunikat końcowy po zawodach znajduje się TUTAJ

[nggallery id=14]