Wielki sukces na zakończenie sezonu sportowego

zakonczenie-sezonu-lyzwy-werosnki17-m

Z okazji zamknięcia sezonu zimowego odbyło się spotkanie zawodników, opiekunów, rodzin, trenerów oraz władz i przyjaciół Klubu IKS „Atak”. Na tafli lodowiska zorganizowano zawody rodzinne. Spotkanie było też okazją do świętowania sukcesu Michała Werońskiego, który wrócił z Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych z brązowym medalem.

Zakończenie sezonu sportowego nie oznacza, że zawodnicy spoczną na laurach. Przed nimi dużo treningów w różnych dyscyplinach, m.in. w judo, pływaniu i siatkówce. W przerwie sezonu będą ćwiczyć „na sucho”. Zostanie również otwarta sekcja tenisa stołowego.

– Przed nami bardzo ważny rok. W maju jedziemy po raz pierwszy do Giżycka na zawody pływackie oraz do Konina, na zmagania w judo, ale najważniejsze wydarzenia w tej dyscyplinie odbędą się w listopadzie. To ogólnopolskie zawody w judo, podczas których zostaną wybrani kandydaci do Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Emiratach Arabskich. Sukces Michała zdopingował naszych zawodników do tego, żeby z większą pracą przystąpić do kolejnego sezonu – mówi Aneta Rękas–Woźna, dyrektor IKS „Atak” Elbląg.

Michał Weroński trenuje łyżwiarstwo od 1,5 roku, jego wygrana w tej dziedzinie jest wynikiem ciężkiej pracy. Sportowiec konsekwentnie zajmuje się też innymi dyscyplinami: pływaniem oraz judo, które ćwiczy od 8 lat. Poza tym bardzo lubi chodzić do teatru. Wszystkie swoje pasje łączy z pracą.

Zapytany o wrażenia z Austrii sportowiec powiedział:

– Na podium byłem w szoku. Na Igrzyskach panowała atmosfera rywalizacji, ale poznałem dużo nowych znajomych, m.in. z Holandii, Norwegii i Chin. Teraz chcę dostać się na Letnie Igrzyska w Abu Dabi, chcę dalej zdobywać medale.

– Nigdy nie myślałam, że będę matką olimpijczyka. Życzę wszystkim  rodzicom tego, co my przeżywamy. Są to ogromne emocje i duma z własnego dziecka – mówiła mama Michała Werońskiego.

Redakcja gratuluje dotychczasowych osiągnięć i życzy klubowi dalszych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Źródło: razemztoba.pl